اخبار دندانپزشکی

آیا براکت بر زیبایی دندان ها بعد از ارتودنسی تاثیر دارد؟

ارتودنسی 

ارتودنسی یک تخصص دندانپزشکی است که به تشخیص ، پیشگیری و اصلاح دندان ها و فک های ناهنجار می پردازد. همچنین می تواند بر اصلاح رشد صورت که به ارتوپدی دندانپزشکی معروف است تمرکز کند .

بعضی از افراد به طور طبیعی دندانهای صاف دارند که در کنار هم قرار می گیرند. اما اگر در مورد نیش خود یا فاصله دندان های خود مشکل دارید ، ممکن است به مراقبت های ارتودنسی نیاز داشته باشید. ارتودنسی شاخه دندانپزشکی است که به ناهنجاری های دندان ها و فک می پردازد.

مراقبت از ارتودنسی

  • دندان ها را صاف کنید
  • مشکلات مربوط به نیش را درست کنید
  • فاصله بین دندان ها را ببندید
  • لب ها و دندان ها را به درستی تراز کنید

اکثر افرادی که مراقبت از ارتودنسی را دریافت می کنند ، بچه ها هستند ، اما بزرگسالان نیز بریس دارند. در كودكان كوچك ، درمان ارتودنسي ممكن است منجر به رشد مناسب فك شود. این می تواند به درستی دندان ها کمک کند. دندانهای دایمی مستقیم می توانند بعداً از بروز مشکلات دندان جلوگیری کنند.

براکت برای ارتودنسی

ارتودنسی 1

  • چگونگی انتخاب مناسب ترین نوع برای هر نوع درمان

هر بار که در روز و روز یک کلینیک دندانپزشکی با بیماران خواستارتر ملاقات می کنیم. این بیماران نگرانی ها و انگیزه های مختلفی دارند و مهم این است که به عنوان حرفه ای بتوانیم آنها را درک کنیم. بنابراین می توانیم درمانی را ارائه دهیم که مناسب هر پرونده باشد. انواع مختلف براکت ها وجود دارد که می توانیم در انواع مختلفی از درمان های ارتودنسی استفاده کنیم. هر یک از این براکت ها ویژگی های متفاوتی دارند و بهتر است در یک نوع درمان مناسب باشد. به همین دلیل مهم است که ما آنها را بشناسیم.

1.بهترین براکت ها از نظر دوام

ارتودنسی 3

اگر فقط دوام براکت ها را در نظر بگیریم ، پادشاه های مقایسه ، براکت های فلزی هستند ، زیرا اینها عملاً شکستنی نیستند و به نگهداری بسیار کمی نیاز دارند. این یکی از عواملی است که باعث می شود پرانتزهای فلزی بیشترین استفاده را در ارتودنسی کودکان داشته باشند. با این حال ، براکت های یاقوت کبود و براکت های سرامیکی از نظر دوام بسیار نزدیک به براکت های فلزی هستند و این نباید هنگام تصمیم گیری در مورد یک یا دیگری یک عامل مهم باشد. خیلی دور از همه موارد قبلی ، براکت های پلاستیکی و براکت های رزین وجود دارد زیرا بسیار ظریف تر هستند. این باعث می شود در وسط درمان دچار شکستگی شوند و باعث ناراحتی بیمار شود و زمان زیادی را برای ارتودنسی در تغییرات و ترمیم ها مصرف کند.  

2.بهترین براکت ها از نظر زیبایی شناسی

در بخش زیبایی شناسی ، برندگان  براکت های یاقوت کبود هستند  ، زیرا آنها عملا شفاف هستند. علاوه بر این ، این براکت ها ، به عنوان ماده ای مشابه شیشه ، با گذشت زمان لک نمی شوند و زیبایی خود را در طول درمان حفظ می کنند. براکت های یاقوت کبود در زیبایی شناسی با سایر راه حل ها از جمله ” Invisalign  ” قابل مقایسه است  و استفاده از آنها بهمراه طاق های زیبایی شناسی راحت است ) سفيد) اگر بخواهيم درمان ارتودنسي تا حد ممکن غيرفعال شود.

بعد از اینها ، براکت های سرامیکی را پیدا کردیم که زیبایی زیبایی شبیه به یاقوت کبود در ابتدای درمان دارند ، اما اگر بیمار خیلی مراقب بهداشتی نبوده و از خوردن مواد غذایی مانند قهوه ، چای و غیره خودداری می کند با تاریک شدن آنها به پایان می رسد. هفته های معالجه سرانجام ، ما براکت های فلزی پیدا می کنیم که باید برای درمان هایی که زیبایی شناسی دغدغه زیادی برای بیمار ایجاد نمی کند ، رزرو شود.

3.بهترین براکت ها از نظر ظرفیت چسبندگی

ارتودنسی 4

براکت های فلزی  هستند که چسبندگی به سطح دندان. این دلیل دیگری است که آنها پادشاهان بلامنازع در ارتودنسی کودکان هستند ، زیرا برخاستن برای آنها دشوارتر است. با این وجود ، براکت های سرامیکی و یاقوت کبود مدرن برای رسیدن به زبری بیشتر در ناحیه چسبندگی ، سطوح را درمان کرده اند.

4.بهترین براکت ها از نظر راحتی بیمار

در ابتدای درمان ارتودنسی ، طبیعی است که بیمار کمی احساس ناراحتی کند ، زیرا ما یک بدن خارجی را در دهان معرفی کرده ایم که باید او را ببندد. از نظر راحتی بیمار بسته به نوع براکت تفاوت های زیادی وجود ندارد. اگر باید کیفیت براکت را از این جنبه در نظر بگیریم ، زیرا  براکت های با کیفیت  دارای لبه ها و لبه های جلا بهتر هستند به گونه ای که تا حد ممکن با دهان بیمار مالش پیدا کنند.

5.بهترین براکت ها از نظر بهداشت دهان و دندان

بهتر است اصرار داشته باشید که بیمار از هرگونه براکت ، بهداشت دهان و دندان خوبی داشته باشد. با این حال ،  براکت های فلزی  از این جنبه تا حدودی مجاز تر هستند زیرا رنگ تیره آنها پنهان می شود که لیگاتور تا حدودی زرد می شود. با استفاده از براکت های سرامیکی و براکت های یاقوت کبود ، ما باید در تمیز کردن بسیار دقیق تر عمل کنیم ، زیرا به محض شروع شدن لایه برداری پلاستیکی شفاف ، بسیار قابل توجه خواهد بود.

6.بهترین براکت ها از نظر قیمت

 

ارتودنسی 56

برای درمان های ارتودنسی که در آن قیمت عامل مهمی است ، براکت های فلزی برنده های واضح هستند. براکت های فلزی بسیار ارزان قیمت وجود دارد   ، اما اطمینان از حداقل کیفیت آنها و داشتن کلیه گواهینامه هایی که باید در اتحادیه اروپا به بازار عرضه شوند ، بسیار مهم است. براکت های سرامیکی تا حدودی گران تر هستند و در آخر ما براکت های یاقوت کبود پیدا می کنیم که باید برای درمان هایی که زیبایی شناسی از آنها مهم است ، رزرو شود.

7.بهترین براکت ها از نظر سرعت درمان

اگر آنچه ما به دنبال این هستیم که روند درمانی را تسریع کند ، مواد براکت اگر طراحی آن نباشد اهمیتی ندارد. در این جنبه ،  براکت های خودکشی کننده اصطکاک کم به وضوح برنده هستند و می توانند طی چند هفته روند درمانی را تسریع کنند. براکت های خود متصل کننده معمولاً فلزی هستند ، اما براکت های سرامیکی خود دارای قابلیت اتصال هستند. این نوع براکت ها مقداری گران تر از براکت های معمولی هستند ، اما با کاهش زمان درمان ، ویزیت بیمار و وقت حرفه ای را صرفه جویی می کنند ، به همین دلیل اغلب استفاده از آنها ارزش دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *