اخبار دندانپزشکی

بیماری لثه با سکته مغزی ارتباط خاصی دارد ؟

بیماری لثه با سکته مغزی ارتباط خاصی دارد ؟1

بیماری لثه یکی از شایعترین شرایط بهداشتی در سراسر انگلستان است که در حال حاضر حدود 45٪ از افراد بالغ را مبتلا می کند . یک مطالعه جدید نشان داده است که افراد مبتلا به بیماری لثه تقریباً دو برابر احتمال ابتلا به سکته مغزی دارند .

در پاسخ ، بنیاد بهداشت دهان و دندان همه را تشویق می کند تا اطمینان حاصل کنند که توجه زیادی به سلامت دهان و دندان خود دارند . موسسه خیریه می گوید یک روال بهداشت دهان و دندان می تواند خطر ابتلا به بیماری لثه و سایر عوارض سلامتی را کاهش می دهد .

بیماری لثه را جدی بگیرید!!

بیماری لثه با سکته مغزی ارتباط خاصی دارد ؟2

همه بیماری لثه ناشی از پلاک هایی است که هر روز روی سطح دندان ها ایجاد می شود . خبر خوب این است که این کار با روال ساده روزانه قابل کنترل است . شما باید اطمینان حاصل کنید که همه پلاک ها را هر روز از دندان های خود جدا می کنید . این کار با مسواک زدن دو بار در روز با خمیردندان فلوراید و تمیز کردن بین دندان ها با برس یا نخ دندان انجام می شود .

این مطالعه جدید که بیش از 2،000 مطالعه قبلی را نیز در این منطقه مورد بررسی قرار داده است ، از مطالعات قبلی پشتیبانی می کند که خطر سکته مغزی را با بیماری لثه مرتبط کرده است .

تحقیقات درباره ارتباط بیماری لثه و سکته مغزی

بیماری لثه با سکته مغزی ارتباط خاصی دارد ؟

انجمن سکته مغزی تخمین می زند که سالانه بیش از 100000 سکته مغزی در انگلستان رخ می دهد . در طول دوره کریسمس ، خطر ابتلا به سکته های مغزی و بیماری های قلبی افزایش یافته است و این ارتباط را در ساخت تا فصل جشن مهم تر می کند .

این بیماری با افزایش سن بیشتر بروز می کند در حالی که شدت آن با افزایش سن نیز بدتر می شود .

افراد سیگاری سطح بدتری از بیماری لثه را نیز تجربه می کنند و افراد دیابتی به ویژه مستعد ابتلا به بیماری لثه هستند .

دکتر کارتر می افزاید : “اولین علائم بیماری لثه هنگامی است که لثه ها شروع به خونریزی می کنند . “

 

شما ممکن است بعد از تمیز کردن دندان ، خون را روی مسواک خود یا در خمیردندان که می لرزید ، مشاهده کنید . این ممکن است هنگام غذا خوردن اتفاق بیفتد و طعم بدی در دهان خود بگذارد ؛ از طرف دیگر ، ممکن است نفس شما ناخوشایند شود .

اگر خونریزی لثه دارید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که برای معاینه دقیق دندان ها و لثه ها به تیم دندان پزشکی خود مراجعه کنید .

آنها “کاف” لثه را در اطراف هر دندان اندازه گیری می كنند و ممكن است به شما اشعه ایكس بدهد تا بررسی كند كه آیا استخوانی از بین رفته است یا خیر ؟ این ارزیابی بسیار مهم است ، بنابراین درمان صحیح می تواند برای شما تجویز شود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *