اخبار دندانپزشکی

آینده ی ویروس کرونا و دندان پزشکی

آینده ی ویروس کرونا و دندان پزشکی

ویروس کرونا و نقش آن در علم دندانپزشکی به کجا خواد رسید؟ هیچکس نمی تواند آینده را پیش بینی کند. اما گمانه زنی های زیادی در مورد اینکه آینده در مورد دندان پزشکی وجود دارد. در اینجا چندین پیش بینی خوش بینانه بر اساس تحقیق و تاریخ ارائه شده است .

صاحبان تمرین دندان پزشکی اکنون با چالشی روبرو هستند که برای آن آماده نشده اند. هیچ مدرسه آموزش و پرورش یا برنامه آموزشی مدیریتی نمی توانست چنین وضعیتی را پیش بینی کند ، جایی که مدت طولانی وقفه در آن وجود دارد .

مدیریت بیمار با وجود ویروس کرونا 

آینده ی ویروس کرونا و دندان پزشکی1

تمرین ها با استفاده از هر روش ممکن (ایمیل ، پیام های صوتی ، رسانه های اجتماعی و وب سایت های عملی) برای اطلاع رسانی به بیماران در مورد تعطیلی مطب برای دندان پزشکی روزمره یکی از راه های رو به روی دندان پزشکان است .

پروتکل های غربالگری بیمار ، حتی باید پس از برداشته شدن محدودیت ها نیز باید به صورت همگانی رعایت و اجرا شود .

استخدام همکاران و متخصصان بهداشت : در بین فارغ التحصیلان دندان پزشکی سردرگمی زیادی در مورد الگوهای استخدام به دلیل این بحران ، وجود دارد.

جای خالی در کارهای دندان پزشکی در درجه اول یکی از دو هدف را شامل می شود ، جایگزین کردن یک همکار که در حال خروج یا گسترش یک دفتر شرکت است.

پاسخ دهی درست به بیمار

آینده ی ویروس کرونا و دندان پزشکی4

برای اولین بار ، این احتمال وجود دارد که دندان پزشکان منتظر بمانند که چگونه بیماران پاسخ می دهند.

اگر آنها به سرعت بهبود یابند ، در این صورت فوریتی برای استخدام وجود دارد تا بتوانید برای زمان گمشده دست یابید. این ممکن است برای مشاغل شرکت سخت تر باشد.

صاحبان و شرکت های عملی احتمالاً بر اساس چگونگی سازگاری سرمایه گذارانشان مانند بانک ها با واقعیت جدید واکنش نشان می دهند .

برخی هنوز ممکن است شیوه های خود را گسترش دهند در حالی که برخی دیگر می توانند این حرکت را برای آینده معطل کنند.

در ابتدا ممکن است شرایط برای بهداشت دندان پزشکان کمی سخت تر باشد ، اما به زودی فلات می رود .

من معتقدم که چنین تأثیراتی فقط برای چرخه استخدام فعلی دوام خواهد داشت و ممکن است از چند ماه دیگر تمدید نشود .

مدیریت کارکنان با وجود ویروس کرونا 

آینده ی ویروس کرونا و دندان پزشکی3

تاسف آورترین تأثیر رویه های بسته شده بر حقوق کارمندان است. بسیاری از پرسنل با توجه به امور مالی اتاق کمتری دارند . بیمه بیکاری تنها بخشی از نیازهای آنها را برآورده می کند و از آنجایی که اکثر صاحبان عمل به دلیل عدم قطعیت اکنون از نظر مالی به خطر می افتند ، اقدامات انجام شده توسط دولت فدرال طی چند هفته آینده توسط همه مشاهده می شود .

چشم انداز آینده با وجود ویروس کرونا 

آینده ی ویروس کرونا و دندان پزشکی5

پیش بینی اینکه آینده چه چیزی برای دندان پزشکی در اختیار دارد بسیار دشوار است. درس هایی وجود دارد که باید از کشنده ترین بیماری همه گیر برای رسیدن به نژاد بشر ( آنفولانزای اسپانیا در سال 1918 ) آموخته شود . اوضاع از این وضع بدتر بود زیرا جهان در شرایطی که شیوع آنفلوآنزا همزمان با جنگ جهانی اول بود ، با گرسنگی مضاعف روبرو شد.

نرخ همچنین شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه بازده سرمایه تحت تأثیر منفی قرار گرفته است . با این حال ، برخلاف پیش بینی ها ، هیچ تأثیر قابل توجهی در درآمد وجود ندارد . تصور کنید که از دو مصیبت بهبود می یابید ، اما درآمد و درآمدها پایین نمی آید !ً

نقش ما برای از بین بردن ویروس کرونا 

آینده ی ویروس کرونا و دندان پزشکی2

بیایید ماه را در نظر بگیریم که دولت فدرال محدودیت سفر و جمع آوری گروه ها را به عنوان ماه صفر برداشته است . انتظار دارید که هزینه های مصرف کننده ظرف یک هفته از ماه صفر برگردد . انتظار می رود که مصرف کنندگان برای ملزومات و پس از آن دوره نقدینگی هزینه کنند و در آنجا هزینه ها دوباره کاهش یابد . پیش بینی می شود که این روند با یک دوره پایدار رشد بالا ، در اعتماد مصرف کننده همراه باشد .

برای دندان پزشکی ، این ممکن است به این معنا باشد که بیماران در ابتدا فقط روی مراحل اورژانس یا درمانی که واقعاً برای آنها مهم است تمرکز دارند. این ممکن است خبرهای خوبی برای متخصصان بهداشت و ارتودنسی نباشد . اما یک امکان جایگزین وجود دارد که بیماران ، تازه از “بازداشت خانگی” ، بیرون بروند و پول خود را صرف چیزهایی کنند که باعث می شود حالشان بهتر شود و احساس بهتری داشته باشند ؛ بنابراین ، به طور خلاصه ، نمی توان به آینده حرفه دندان پزشکی بدبین شد .

لطفا جدی بگیرید!

با تمام این احتمالات ، ویروس کرونا در کنار ما خواهد ماند . تغییراتی در رفتارهایی مانند مسافرت کمتر ، کاهش مصرف سیگار ، افزایش استفاده از واکسن پنوموکوکی ، فروش بیشتر آنلاین و سفارش غذا ، علاقه بیشتر به دوره های آنلاین ، فاصله اجتماعی ، فیلم های بیشتر و … در مورد شیوع ویروس ها وجود دارد که این لیست بی پایان است !

سوءاستفاده بی حد و حصر از منابع طبیعی ، حیواناتی را که از این ویروس های جدید برخوردار هستند ، رو در رو با ما روبرو کرده است .

به هر روی ، ما به عنوان دندان پزشکان و از همه مهم تر ، به عنوان متخصصان بهداشت ، باید نقش خود را در آماده سازی مردم برای این واقعیت جدید ایفا کنیم .

از خوانندگان می خواهم به یاد داشته باشند که آنچه من در این مقاله بحث کردم ، بیشتر مبتنی بر حدس است و امیدوارم مثل همه شما ، آینده پر از قول و امید باشد !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *